Kilka nowych zasad w ROS

15.10.2018 19:20

ROS podobnie jak F1 nie stoi w miejscu. Na drugi sezon dołożyliśmy kilka nowych zasad gry zwiększających immersję - Wasz feedback jest jak najbardziej mile widziany.

 

Pogoda

Wprowadziliśmy system pogód, który będzie się zmieniał z wyścigu na wyścig. Na prekwali oczywiście warunki będą takie same przez cały okres trwania preq, ale za to już na sam wyścig pogoda może (ale też nie musi) ulec delikatnym zmianom. Warunki te będą wprowadzone dopiero na oficjalnym treningu przed wyścigiem żebyście mieli chwilę żeby przetestować setupy, zwłaszcza jeśli macie wszystko wyliczone do perfekcji. 

Same zmiany na wyścig nie będą ogromne - kilka stopni na plus lub minus, może dodatkowy wiatr lub zmiana jego kierunku. Generalnie to co jest na prekwali będzie podobne (lub takie samo) jak podczas wyścigu.

Pogoda też będzie dostosowywana do lokalizacji samego toru - nie oczekujcie mrozów w Bahrajnie czy upałów na Knockhill. Podobnie z chmurami - pogodnie będzie raczej na Lagunie Seca, ale wiecie też co powoduje świecące mocno słońce na czarny asfalt. 

No, to taki koncept.

A, no i żeby nie było - pogoda jest losowana na wyścig z podanych argumentów. Wszelkie skargi prosimy kierować do tego co zarządza logiką losowych algorytmów ;)

Obowiązkowy pit stop

Żeby urozmaicić strategię jest obowiązek wizyty w alei serwisowej. Dodam że nie wystarczy przejechać alei czy zatrzymać się i ruszyć od razu - wymagana jest zmiana opon (w dalszym ciągu można zmienić na tą samą mieszankę ale zmienić gumy trzeba). Wszelkie dodatkowe czynności typu dolanie paliwa czy naprawy są wciąż dozwolone aczkolwiek nie wymagane.

W dalszym ciągu nie jest możliwe użycie back to pits podczas kwalifikacji czy wyścigu. 

Podczas prekwalifikacji ZALECAMY wykonanie kilku próbnych zjazdów do alei serwisowej celem sprawdzenia gdzie znajduje się linia ograniczenia prędkości - przejechanie jej za szybko skutkować będzie karą drive-thru którą należy wykonać na następnym okrążeniu. Także pilnujcie się.

Zmiany w PLP

Dobre wieści - teraz można mieć bezkarnie 5 ostrzeżeń od PLP, dopiero szóste da karę drive-thru. No ale wiecie, Lambo szerokie są :)

 

Z większych zmian to tyle - w razie czego pytajcie śmiało na naszym Discordzie.

OSTATNIE

Zakończenie sezonu TCR!

Pierwszy wyścig klasy GT3 na torze Silverstone

Ostatni wyścig TCR!

Szósty wyścig TCR!

Sezon 3!

KATEGORIE