Piąty wyścig TCR!

06.01.2019

Witamy was po świątecznej przerwie. Nareszcie przyszedł czas na ściganko, łapiemy za kierownice i spalamy świąteczne kalorie!

Już we wtorek, odbędzie się piąta runda wyścigów z serii TCR by Kycu.

Witamy was po świątecznej przerwie. Nareszcie przyszedł czas na ściganko, łapiemy za kierownice i spalamy świąteczne kalorie!

Już we wtorek, odbędzie się piąta runda wyścigów z serii TCR by Kycu.

 

 

Tym razem znajdujemy się w w hrabstwie Leicestershire w centralnej Anglii. Zawodnicy ścigać się będą na torze Donington Park, na krótszej wersji o nazwie National.

 

 

 

Tor ma długość 3,185 km. Pierwotnie część posiadłości Donington Hall, została stworzona jako tor wyścigowy w okresie między pierwszą i drugą wojną światową, kiedy to niemieckie "Srebrne Strzały" walczyły o mistrzostwo Europy. Podczas II wojny światowej,   tor używany był jako magazyn pojazdów wojskowych. W kolejnych latach niestety popadł w ruinę, aż do momentu, gdy został kupiony przez lokalnego przedsiębiorcę budowlanego Tom'a Wheatcroft'a. Odrodzony w latach 70-tych XX wieku, był gospodarzem jednego wyścigu Formuły 1. Stał się ulubionym miejscem brytyjskiej rundy mistrzostw MotoGP.

W 2007 roku, został wynajęty przez Donington Ventures Leisure Ltd. z nadzieją, że wyścigi Formuły 1 mogą powrócić na tor. Przedsięwzięcie nie zdołało uzyskać wystarczającego wsparcia finansowego, z powodu światowego kryzysu finansowego w 2008 roku.  W konsekwencji DVLLL stracił prawa do brytyjskich rund Formuły 1 i MotoGP, a w grudniu 2009 r. w wyniku bankructwa, zwrócił tor rodzinie Wheatcroftów.

Tor został przywrócony do użytku w 2010 r., po czym w ciągu kolejnych pięciu lat, został poddany gruntownej modernizacji. Pod koniec 2010 roku ogłoszono, że Donington stanie się domem corocznej historycznej imprezy sportów motorowych, Donington Historic Festival, do której nieustannie dodawane są nowe wydarzenia. Od 2010 r. znaczące inwestycje w obiekt, przyczyniły się do znacznej poprawy infrastruktury, natomiast tor stał się stałym gospodarzem najwyższej klasy motocyklowej, w postaci mistrzostw świata Superbike.

W styczniu 2017 roku, firma MotorSport Vision zakupiła tor, a w sierpniu tego samego roku, zakup ten został zatwierdzony przez władze. Znacząca inwestycja pozwoliła na dostosowanie obiektu do nowoczesnych standardów, z nową restauracją, budynkami toaletowymi, dużą trybuną i nowymi biurami. Oprócz poprawy infrastruktury, MSV uzupełniło kalendarz wyścigów, a w 2019 roku planowane są dodatkowe ważne wydarzenia, w tym dodatkowe rundy brytyjskich mistrzostw Superbike, brytyjskiego GT oraz serii TCR by Kycu.

 

 

 

Zawody serii TCR wkraczają w decydującą fazę.  Aby wziąć udział w wyścigu, trzeba przejechać 10 poprawnych okrążeń w sesji prekwalifikacyjnej. Macie na to czas do jutra, do godz. 23:59!

 

Harmonogram zawodów:

OKRĄŻENIA:

2x17

TRENING:

08.01.2019 20:00

KWALIFIKACJE:

08.01.2019 20:40

WYŚCIG:

08.01.2019 21:00

 

Poniżej przedstawiamy sytuacje w klasyfikacji generalnej (TOP 20), oraz w klasyfikacji drużynowej:

 

 

 

Przejazd po torze z zawodnikiem Luca Demarchi:

 

 

 

 

TRANSMISJA LIVE Z KOMENTARZEM:
 
https://www.twitch.tv/nitjsefni
 
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: https://republicofsimracers.com
 
Do zobaczenia!

 

​opracował: kowallo

LATEST

Champion of S3. The interview with Jakub Charkot

Final round of S3 and prizes from Silver Hotel & Gokart Center

First GT3 race at Silverstone

Some important information about blue flags

CATEGORIES