ROS R4 Brands Hatch - zapowiedź

09.04.2019 18:12

Brands Hatch, jeden z najbardziej znanych obiektów sportowych na świecie, jest dziś gospodarzem czwartej rundy trzeciego sezonu ROS.

 

W dniu dzisiejszym, odbędzie się kolejny, czwarty wyścig serii GT3. Tym razem znajdujemy się 35 kilometrów na południowy wschód od Londynu, w pobliżu miasta Fawkham w hrabstwie Kent. 

Już po raz drugi tor Brands Hatch gości organizację Republic of Simracers. Wcześniej zawodnicy rywalizowali tu w serii TCR. 

Kierowcy ścigać się będą na dłuższej konfiguracji toru o długości 3,703 km, tzw. Grand Prix.

 

 

 

 

Pełne okrążenie pętli " Grand Prix" rozpoczyna się na prostej "Brabham Straight", lekko pochylonej i lekko zakrzywionej w prawo. Prosta ta prowadzi w dół, w zakręt "Paddock Hill Bend", z nachyleniem 8%. Pomimo trudności z zakrętem, ze względu na prostą, która go poprzedza, jest to jedno z kilku dogodnych miejsc na wyprzedzanie. Następny zakręt to "Druids", gdzie zakręcamy o 180 stopni. Po krótkiej prostej, wchodzimy w szybki lewy zakręt "Graham Hill Bend" , następnie krótka prosta "Cooper Staright", która biegnie równolegle do pit-stopu krótszej konfiguracji toru. Po prostej wchodzimy w szeroki lewy zakręt "Surtees", który wznosi się pod górkę. Jest on trudny technicznie i trzeba w niego wejść odpowiednią linią, ponieważ po nim jest prosta gdzie można osiągnąć maksymalną prędkość na torze. Po tej prostej wchodzimy w długi prawy łuk "Hawthorns" który prowadzi do szeregu szybkich prawych zakrętów "Westfield", "Dingle Dell" i "Sheen Curve". Ostatnim lewym zakrętem jest "Stirlings". Po nim jest krótka prosta prowadząca do prawego szybkiego łuku "Clark Curve" z którego wychodzimy na prostą start/meta.

 

Niezliczeni legendarni zawodnicy rywalizowali na torze od dziesięcioleci: Stirling Moss, Jim Clark, Barry Sheene, Jack Brabham, Ayrton Senna, Jenson Button, Carl Fogarty i Lewis Hamilton są wśród tych, którzy ścigali się i wygrywali w Brands Hatch.

Dzięki symulatorowi Assetto Corsa, możemy poczuć się jak wyżej wymienieni kierowcy. Ekstremalne przeżycia w połączeniu z dużą dawką adrenaliny to gwarancja niesamowitych wrażeń.

 

Harmonogram zawodów:

DATA:

09.04.19

CZAS TRWANIA:

60 min

TRENING:

20:00

KWALIFIKACJE:

20:40

WYŚCIG:

21:00

 

 

 

Klasyfikacja generalna i drużynowa po trzech wyścigach:  KLIK

 

Przejazd po torze z zawodnikiem Neok: 

 

 

 

Transmisja live z komentarzem na naszej stronie (godz. 20.40):  KLIK

 

 

 

opracował: kowallo

LATEST

First GT3 race at Silverstone

Some important information about blue flags

CATEGORIES