Wywiad Łukaszem Sokołem - zwycięzcą R3 na Spa

30.03.2019 15:30

Niedługo po wyścigu mieliśmy okazję porozmawiać ze zwycięzcą trzeciej rundy S3 Pimpkieem. Łukasz Sokół zajmuje teraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z mojej strony wyglądało to jak za każdym razem - jechałem na maksimum swoich umiejętności, starając się unikać popełniania jakichkolwiek błędów. Tak to już jest, raz jadąc najlepiej jak się da jesteś 10. i czujesz, że więcej nie można było ugrać, a za innym razem wygrywasz. Bardzo się z tego cieszę, gdyż pomimo częstej jazdy w czołówce, bardzo rzadko zdarza mi się finishować w top3, nie mówiąc nawet o zwycięstwie.

Oczywiście Mercedes był bardzo mocny na Spa-Francorchamps, ale odpowiednie ustawienie go i pojechanie tak długiego wyścigu w zasadzie bezbłędnie jest bardzo wymagające. Na plecach cały czas miałem Kubamiego i Lukę w odstępie 2-3 sekund, którzy przez ponad godzinę nie odstępowali mi na krok. Taka rywalizacja sprawia, że człowiek daje z siebie wszystko i czasami wykracza poza swoje umiejętności. Zaraz po wyścigu i w sumie, aż do tej pory bardzo się cieszyłem i cieszę z wyniku, ponieważ udowodniłem sam sobie, że stać mnie na bardzo szybką i równą jazdę, dzięki czemu czuje się teraz jeszcze pewniej niż przed wyścigiem.

Co do klasyfikacji, to szczerze nie przykładam do niej zbyt dużej wagi, patrzę bardziej na każdy wyścig z osobna, tak aby zdobyć jak najlepszą pozycję, a miejsce w generalce to tylko dodatek, na wynik którego popatrzę dopiero po ostatnim wyścigu w sezonie. Teraz jestem na trzecim miejscu, a za 2-3 wyścigi mogę się znajdować w drugiej dziesiątce. W wyścigach nic nie jest pewne, aż do ostatniego zakrętu, nie lubię gdybać. A to czym mam jakieś asy w rękawie okaże się po każdej kolejnej rundzie, bo sam nie wiem co przyniesie mi rozdanie.

Plany? Dalsza jazda i czerpanie wirtualnej przyjemności z tego co chciałoby się robić w prawdziwym świecie.

Gratulujemy i życzymy spełnienia planów. Mamy nadzieję, że Republic of Simracers w niedalekiej przyszłości będzie mogła w tym pomagać.

Szczegółowe wyniki jak i powtórkę wyścigu można znaleźć tutaj.

LATEST

First GT3 race at Silverstone

Some important information about blue flags

CATEGORIES